На сьогоднішній день Туреччина знаходиться у червоні зоні, тому діють певні правила та обмеження при подорожі у цю країну, які прикордонники змушують виконувати усіх туристів. У цій статті ми коротко розглянемо умови подорожі та поговорим нащо варто подивитись у Стамбулі (Константинополі).
Умови подорожі.
У зв’язку з різким поширенням пандемії, Туреччина опинилась у червоній зоні. Тому для того щоб прикордонники пропустили на територію країни Вам необхідно перед поїздкою зробити ПЛР тест результат якого має бути зафіксований англійською мовою. В Стамбулі діють певні карантинні обмеження, зокрема містом пересуватись можна лише у масці. Якщо поліцейські Вас побачать без маски, а їх концентрація в місті є значною, в кращому випадку все завершиться зауваженням.
Перед вильотом з України радимо Вам записатись на ПЛР тест в день прибуття з подорожі. В аеропорту прикордонники змусять Вас встановити додаток «Вдома» за допомогою якого потрібно звітуватися про проходження самоізоляції та обсервації. Згідно з умовами, Вам буде надано 24 години для добирання до місця самоізоляції, що дозволить протягом цього часу зробити ПЛР тест. Усі тести автоматично передаються в МОЗ і вразі негативного результату Ви звільняєтесь від самоізоляції.
На що варто подивитись в Стамбулі
Софія
Софійський собор побудований імператором Юстиніаном у 537 році і на час свого будівництва був найбільшим християнським храмом у світі. Архітектура собору повністю відповідає величі імператора який його збудував. Інтер’єр та екстер’єр храму захоплює око своєю величчю та пишнотою. У 1453 році Константинополь було захоплено турками. Саме 28 травня 1453 року в Софії відбулась остання літургія. Султан Мехмеда II Фатіха наказав перетворити храм на мечеть. Проте навіть на сьогоднішній день там залишились ще поодинокі автентичні розписи на стіна. Сьогодні храм діє як мечеть яку може відвідати будь-який турист абсолютно безкоштовно.
Топкапи
Це основний палац Османської імперії. Сам палац був побудований султаном Махмедом Завойовником протягом 1475 – 1478 років. При цьому перші 50 років існування Топкапи зберігалася ситуація, коли султанський палац був фактично лише робочою резиденцією султанів. Все змінилось коли наша українська Роксолана наложниця а пізніше і дружина султана Сулеймана І не переконала перенести гарем у палац щоб бути поближче до чоловіка. Після проголошення Турецької республіки палац перетворили на музей в якому знаходиться дуже багато цікавих світового рівня реквізитів. Сам палац побудований у величавому стилі з великою кількістю мармуру, тому туристу він може запам’ятатись як мармуровий палац. Зазначимо що з палацового комплексу відкривається величаві краєвиди на Босфор – вдале місце для фото.
Квиток в музей Топкапи доволі дорогий (коштує 100 лір тобто 15 доларів), проте його відвідини залишать незабутні враження.
Галатська вежа
Як відомо, вежа на цьому місці існувала ще у V ст. Проте ця що дійшла до наших днів з численними перебудовами та добудовами була збудована генуезцями протягом 1348 – 1349 років як оборонне укріплення і мала назву «Башта Ісуса». Тому з цієї причини у 1341 році почалось будівництво фортифікаційних споруд Галата. Свою сучасну назву вежа отримала в османський період.
Загалом вежу варто відвідати, оскільки з неї відкривається шикарна панорама старого міста. З виступу з перилами (джумби) побудованого султаном Селімом ІІІ можна зробити чудові фото на фоні панорами старого міста та Босфору.
Квиток для входу на вежу на сьогоднішній день котує 30 лір (4,3 долара).
Палац Буколеон
Руїни поблизу пірсу Мармурового моря колись були надзвичайно важливим палацом Візантійської імперії, де робили прийняття для іноземних послів, в тому числі, і правителів Київської Русі. Тут у була Княгиня Ольга, Володимир Святий. На жаль, зараз це колись величний палац передової держави християнського світу, лежить в руїнах. Проте, це місце залишається дуже цікавим, тому його варто відвідати.
Довжина мосту 484 метри а ширина 42 мери. Першим спроектував міст через бухту ще Леонардо Давінчі у 1502—1503, але цей проект так і не був зреалізуваний. Лише у 1845 році було збудовано перший міст через бухту Золотий Ріг у дерев’яному виконанні. Існуючий міст є вже п’ятою побудовою, яку було споруджено протягом 1992 – 1994 років.
Загалом, попри всі складнощі подорожі, Стамбул таки варто відвідати оскільки це одне з найдавніших і найбільших міст у світі. Побачене залишить позитивні емоції на все життя. Тому колектив ресурсу подобової оренди житла Doba inn радить Вам відвідати це мальовниче місто та отримати максимум позитивних емоцій.