Власники квартир в пошуках надійних орендарів в нинішніх непростих умовах готові йти на поступки і знижувати ціни. Але конкурувати на ринку оренди житла як і раніше можна, особливо якщо у Вас дійсно якісна пропозиція. В цій статті портал з оренди житла Doba Inn розповість Вам, як підготувати квартиру для успішної здачі в оренду.
Порада 1. Складіть гарне оголошення
Знайомство з квартирою починається з оголошення, і воно повинно викликати бажання побачити квартиру в житті, а ще краще – дасть змогу потенційному орендарю уявити себе в цьому інтер’єрі.
Відповідно, обов’язковий елемент оголошення при здачі квартири в оренду – хороші фотографії.
Одним із запорук успіху при здачі квартири в оренду є якісні фотографії вашого житла. Гарне освітлення і правильно вибрані ракурси допоможуть зробити ілюстрації до вашого оголошення набагато привабливішими.
В оголошенні повинні бути вказані всі зручності та переваги. Важливу роль відіграє інфраструктура району розташування квартири.
Є сенс перерахувати список маршрутів громадського транспорту, якими можна дістатися до центру міста, і ключових точок – наприклад, найближчого вокзалу. Також варто зазначити магазини, кафе, ресторани, банки, аптеки, лікарні, дитячі сади і школи поруч з вашим будинком.
Порада 2. Думайте як орендар
Потрібно добре уявляти собі цільову аудиторію – хто міг би зняти вашу квартиру? Від цього залежить і підготовка: наприклад, не в будь-якій квартирі потрібно робити ремонт.
Якщо площа невелика, а квартира розташована далеко від центру, то знімати її будуть студенти або приїжджі робітники – значить, можна обійтися взагалі без ремонту.
Якщо ж житло має гарне місце розташування і здатне привернути квартирантів із середнім достатком, то ремонт необхідний. Щоб квартира економ-класу була рентабельна, власник не повинен вкладати в ремонт суму, що перевищує розмір орендної ставки за два-три місяці.
Косметичний ремонт підвищить ціну оренди житла економ-класу в хорошому місці приблизно на 5-10%. А ось оздоблення квартири бізнес-класу більш затратна: її вартість приблизно дорівнює розміру річної оренди.
Якщо житло елітне, то і ремонт повинен бути відповідний. Якщо раніше квартира вже здавалася, то слід в обов’язковому порядку зробити в ній косметичний ремонт.
В елітному житлі велику роль відіграють місця для зберігання одягу. Досить гостро стоїть питання про наявність кількох гардеробних, в тому числі і таких, куди орендарка могла б повісити свої довгі вечірні сукні, однак, як правило, такі шафи практично завжди відсутні.
Порада 3. Створіть затишок
Квартира – це не номер в готелі. І вона від нього повинна відрізнятися навіть візуально. Відчуття готельного номера може викликати, наприклад, «безликість» квартири.
Квартира по відчуттях повинна бути «житловою», щоб людина, опинившись в ній, відчував атмосферу дому та затишку.
Створити відчуття затишку можна за допомогою дрібниць: квітів, текстилю, аромаламп (головне, щоб запах був нейтральним, нерізким). Квіти можна купити штучні: зараз їх уже майже не відрізнити від справжніх, зате доглядати за ними не потрібно. Можна використовувати картини і фотографії – головне, не ваші власні: навряд чи комусь цікаво, як ви відзначали день народження десять років тому або відпочивали на морі.
Порада 4. Вибирайте нейтральне оформлення
Якщо ремонт в квартирі ще не зроблений, але ви плануєтеним зайнятися, потрібно спочатку вибрати правильний дизайн. Експерти радять вибирати нейтральні кольори.
Краще вибирати теплі, світлі, не подразнюють відтінки, які припадуть до смаку більшої частини орендарів. Обробка квартири в яскравих, кричущих тонах може відштовхнути потенційних наймачів. «-Далеко не кожен готовий день у день варити собі каву на яскраво-червоною кухні або проводити сімейні вечори у вітальні кольору фуксії.
Порада 5. Позбавтеся від мотлоху
Зрозуміло, перед показами квартири потрібно зробити прибирання. Але це означає не тільки вимити підлогу і витерти пил, але і викинути все зайве.
Позбавтеся від старих зубних щіток, гребінців, залишків шампуню – всього, що натякає на присутність попередніх мешканців.
У квартирі не повинно бути нічого зайвого, це означає, що її не треба використовувати як склад для своїх власних речей і непотрібних меблів. Краще, щоб набір меблів був базовим, а сама квартира – простора, а не захаращена. Щось необхідне особисто їм, орендарі завжди можуть докупити, а ось нагромадження старих меблів, які багато власників ще й забороняють викинути, може відбити бажання проживати в цій квартирі.