Покупець або орендар повинен заздалегідь прийняти рішення, на якому поверсі йому краще жити, але на практиці таке рішення не завжди збігається з результатом.
Зверху відкривається дуже гарна міська панорама. Якщо квартира знаходиться на першому поверсі, до неї зручно добиратися. А раптом перестане працювати ліфт? Який же варіант краще вибрати?
Найменш популярними серед жителів нашої країни є перші і останні поверхи. Завдяки цьому вони коштують на 10-15% дешевше в порівнянні з іншими. А якщо будинок сучасний, від надійного забудовника, то і недоліків не повинно бути, особливо в перші два десятка років.
Що стосується верхніх поверхів вторинного ртнку, то у них одвічна проблема – покрівля, яка протікає. Тому на такі квартири знижка досить велика. До того ж, в п’яти- і шестиповерхівки зазвичай ліфтів немає. Але якщо новобуд, такої проблеми звичайно немає. Більш того, тут розміщуються найдорожчі квартири – шикарні пентхауси, часто двоповерхові або з виходом на дах і з розкішним видом.
Недоліки першого поверху
Підвал знаходиться близько. Особливо цей недолік може зіпсувати нерви тим, хто живе в старому будинку, якому близько 35 років. Труби старі, тому там регулярно можуть протікати труби, звідти йде неприємний запах. Також там розмножуються щури і миші, а на першому поверсі атмосфера квартир має набагато більшу вологість. Крім того, часто в під’їздах сміттєпроводи, і не завжди повітря свіже.
Підвищена небезпека злодіїв і грабіжників. Дуже легко проникнути в приміщення через вікно. Тому власникам перших поверхів доводиться ставити на вікна решітки, що псує естетику. Також це небезпечно з точки зору пожежної безпеки, оскільки евакуація через вікно в цьому випадку стає неможливою.
Шумно і брудно. Повз вікон на перших поверхах постійно ходять люди і шумлять. Особливо ускладнює ситуацію наявність комерційних об’єктів, які постійно відвідують клієнти. Крім того, тут велика кількість отруйних речовин, які є наслідком вихлопних газів автомобілів – адже нерідко вікна виходять прямо на проїжджу частину вулиці.
Переваги першого поверху
При цьому проживання на першому поверсі має і явні переваги. Наприклад, можна легко дістатися до квартири або вибратися з неї, якщо є необхідність. Особливо зручно робити великі покупки типу меблів, оскільки не доведеться платити за підйом. Досить просто попросити допомоги у сусіда, і не потрібно підключати вантажників.
![](https://dobainn.in.ua/wp-content/uploads/2021/02/49593_x800.jpeg)
Недоліки останнього поверху
Недоліків досить багато. І не тільки в тому, що в старих будинках дах протікає, що призводить до появи жовтих плям на стелях – доводиться робити знову ремонт, витрачати гроші. У квартирі дуже жарко влітку, оскільки покрівля гріється і передає зайве тепло. Також дуже часто недостатній напір води в старих будинках, аж до перебоїв з її подачею.
Переваги останнього поверху
Але і плюси свої є. Покупці спокушаються на неймовірно красиві види з вікна і намагаються не бачити мінуси. Ризик потопів від сусідів виключений. Зверху ніхто не тупотить, не шумить, що дуже важливо для любителів тиші. І на висоті більш чисте повітря.
Який же поверх оптимальний?
В цілому – середні поверхи. Наприклад, якщо будинок дев’ятиповерховий, то найкраще жити на 4-5. Там і вибратися в разі потреби можна легко, і по сходах бігти не так накладно, як на вищий поверх. Для пожежної безпеки краще жити на більш низьких поверхах, але не першому, щоб була можливість швидко евакуюватися.